6 bodů – proč mají koťata mít kamarádaJste 100% přesvědčení, že chcete jen jednu kočku? Pořiďte si dospělou. Takovou, která o společnost jiné kočky nestojí a bude šťastná v roli královny či krále domácnosti.

Toužíte po koťátku? Nemyslete jen na sebe a neberte domů jen jedno koťátko. Koťátko potřebuje společnost, parťáka na hraní, honění, spaní a tulení. Ve dvou se to lépe táhne a pro koťátka to platí v plném rozsahu.

Co tím získáte?

  • spokojená koťata
  • zdravější koťata (stres se u koček podílí významnou měrou na jejich marodění a nevhodném chování)
  • méně problémů (noční mňoukání, nezdravé fixování na vás, útoky na vaše nohy, olizování stěny, cimlání dek a polštářů,  čůrání a bobky, kde nemají být)
  • větší volnost pro vás – chcete jet na víkend, jít rovnou z práce do kina a pak ještě na skleničku – v klidu zvládnou to doma spolu)
  • lepší podmínky pro cestování – jedete pryč na týden, 10 dní…možná i o kapku déle? nemusíte přemýšlet ke komu dáte kočky, domluvíte jim někoho z přátel či profesionálů služeb cat-sitting a prostě odjedete. Kočičí pečovatel přijde jednou denně, doplní jídlo vodu, vyčistí kočičí WC, zalije kytky a pomazlí kočky a kočky budou mnohem spokojenější ve své domácnosti než v cizím prostředí.
  • spokojené dospělé kočky v pozdějším věku. Z koťat vyrostou opravdoví kamarádi a budou si oporou po celý život.

Většina chovatelů koček nezůstane jen u jedné. Je spíše běžné, že v jedné domácnosti jsou kočky dvě či tři. Je lepší udělat to hned a poskytnout Vašemu koťátku spokojené dětství.