Chcete do svého života přidat kočičího kamaráda z CATEK?

For English version click here.

Abyste si od nás mohli adoptovat kočku, musíte být dospělí a měli byste disponovat vlastním bydlením. Neumisťujeme kočky k lidem, kteří například žijí na ubytovně,  v hotelu či v podnájmu v jedné místnosti. Bohužel máme zkušenost, že cokoli takového přináší do budoucna jen komplikace a potíže, prakticky všem zúčastněným.

Nezáleží nám na tom, jestli jste Češi nebo cizinci, ale pokud jste v ČR jen dočasně, měli byste pečlivě zvážit, zda v případě stěhování kočku můžete vzít s sebou nebo zda má u koho zůstat.

Napište nám na mail nebo na FB do zpráv. Pokud to myslíte opravdu vážně, napište nám o sobě něco víc. O tom, jaké podmínky můžete kočce nabídnout, jaká je vaše domácí situace a jakou máte představu o společném životě s vaší kočkou. Přidejte telefonní kontakt, další domlouvání se tím urychlí a usnadní.

Vždy usilujeme o to, aby podmínky adopce byly optimální pro obě strany. Je to důležité pro to, aby vaše společné soužití bylo spokojené. Každá kočka má jiné potřeby, a pokud nejsou v souladu s vaší domácí situací, soužití nefunguje. Některé kočky, chtějí být jedináčky, jiné (především koťata) potřebují kočičího kamaráda. Některým nevadí malý byt, malé děti či pes, pro jiné by to znamenalo stres, nebo by se prostě bály. Některé touží chodit ven, jiné venku nikdy nebyly anebo o to nestojí.

Probereme tedy, která kočka se k vám hodí a také podmínky adopce (očkování, kastrace, dobrá chovatelská péče…). Budeme vás informovat, jaký servis nabízíme my vám (možnost kočku vrátit, poradenství nebo pomoc při závažných situacích).

Sepíšeme adopční smlouvu, předáme vám očkovací průkaz.

Požádáme vás o adopční dar. Jeho výše je na vás, na možnostech vaší peněženky a vašem dobrém srdci a uvážení. Není to platba za vaši kočku, ale prostředky, která nám umožní dále pomáhat.

Nejobvyklejší výše daru se pohybuje okolo 1500,- Kč.

Abyste si mohli odvézt kočku domů, potřebujete přepravku (pořádnou přepravku) – kočky od nás zásadně necestují v krabici či tašce a už vůbec ne v náruči v autě. V případě potřeby vám můžeme přepravku půjčit. Přes tuto bezpečnostní zásadu, jak se říká,  “nejede vlak”.

Budeme od vás chtít zprávu, jak se kočka zabydluje a zda je vše v pořádku. V této etapě jsme vám ochotni podat kdykoli pomocnou ruku. Některé kočky si v novém prostředí zvyknou okamžitě, jiným to trvá, nejedí pár dní, schovávají se a některé umí dát novým „páníčkům“ pěkně zabrat. Zkrátka, chceme vědět,  jak to jde a chceme se pak dozvědět, že kočka je zabydlená, všechno jde tak jak má a všichni jsou spokojení.

https://www.catky.cz/wp-content/uploads/2018/10/1-2-458x325.jpg