Vybrali jste si u nás kočku nebo rovnou dvě?

Abyste si od nás mohli adoptovat kočku, musíte být dospělí a měli byste disponovat vlastním bydlením... neumisťujeme kočky k lidem, kteří například žijí na ubytovně,  v hotelu či v podnájmu v jedné místnosti….bohužel máme zkušenost, že cokoli takového přináší do budoucna jen komplikace a potíže, prakticky všem zúčastněným.

Nezáleží nám na tom jestli jste Češi nebo cizinci, ale pokud jste v ČR jen dočasně, měli byste pečlivě zvážit, zda v případě stěhování kočku můžete vzít s sebou nebo zda má u koho zůstat.

Probereme podmínky adopce (očkování, kastrace, dobrá chovatelská péče…) a také to jaký servis nabízíme my vám (možnost kočku vrátit, poradenství nebo pomoc při závažných situacích).

Sepíšeme adopční smlouvu, předáme vám očkovací průkaz.

Požádáme vás o adopční dar. Jeho výše je na vás, na možnostech vaší peněženky a vašem dobrém srdci a uvážení. Není to platba za vaši kočku, ale prostředky, která nám umožní dále pomáhat.

Nejobvyklejší výše daru se pohybuje mezi 500 a 1000,- Kč.

Abyste si mohli odvézt kočku domů, potřebujete přepravku (pořádnou přepravku) - kočky od nás zásadně necestují v krabici či tašce a už vůbec ne v náruči v autě. V případě potřeby vám můžeme přepravku půjčit. Přes tuto bezpečnostní zásadu, jak se říká,  “nejede vlak”.

Budeme od vás chtít zprávu, jak se kočka zabydluje a zda je vše v pořádku. V této etapě jsme vám ochotni podat kdykoli pomocnou ruku. Některé kočky si v novém prostředí zvyknou okamžitě, jiným to trvá, nejedí pár dní, schovávají se a některé umí dát novým páníčkům pěkně zabrat. Zkrátka, chceme vědět,  jak to jde a chceme se pak dozvědět, že kočka je zabydlená, všechno jde tak jak má a všichni jsou spokojení.

https://www.catky.cz/wp-content/uploads/2018/10/1-2-458x325.jpg