Co byste ještě měli vědět o CATKách?CATKY z.s. vznikly na podzim roku 2014 z dvou do té doby samostatných soukromých útočišť pro kočky v nouzi. Spojili jsme tak Poděbrady a Prahu.
Tato geografická drobnost vnáší do naší práce jistá specifika.

Máme dvě hlavní působiště (velký) útulek v Poděbradech a (menší) depozitum v Praze.

O poděbradské CATKY se stará Dana a v Praze se o ně stará Zuzana. Tyto sekce fungují z větší části nezávisle na sobě. Je to způsobeno 50 km vzdálenosti, faktem, že obě pracujeme na plný úvazek, i jistými místními specifiky. Není možné z Prahy rozhodovat o kočkách v Poděbradech ani v Poděbradech o kočkách z Prahy. Bylo by to to nepraktické, neefektivní a pomalé.
Proto máme na stránkách 2 jména, 2 telefonní čísla, 2 mailové adresy a také dva “kočičí” bankovní účty. Proto mají kočky v naší nabídce napsáno, ve kterém městě se aktuálně nachází. Proto také máme i dvě FB stránky – CATKY a CATKY Praha.

V obou lokalitách nám pomáhají další dobrovolníci, kteří o některé z koček pečují ve svých domovech. Jejich záslužnou činnost koordinujeme a i oni proto jsou CATKY Poděbrady nebo CATKY Praha.

Pokud se na nás obracíte v kočičích záležitostech, je dobré mít toto na paměti a přání či dotaz směřovat ke správnému člověku a do správného místa.

Sdílíme vše zásadní, pomáháme si a pracujeme pod jednou značkou. Společné CATKY nám oběma pomohly posunout se dál a pomoc kočkám dostat na “vyšší úroveň”.

Vaše Zuzana a Dana