Belzík

Kategorie:

Narození:  2016
Město: Praha
Pohlaví: kocour
Věková skupina: dospělák

 

Brundibár a Belzík našli společný domov 27.3. 2022

Belzík je velký, hodný, kapku přitloustlý kastrovaný kocour. Je mazlivý, klidný a kapku líný a má rád dobré jídlo a svého bráchu Brundibára. Nemá rád malé děti – kontakt s těmi ho děsí a to i v případě, že se v jeho království objeví jen občas. Jak to má se psy či jinými kočkami netušíme, ale bylo by na jistotu, kdyby v jeho domově žádní další konkurenti (kromě bráchy) nebyli.

Do CATEK se dostal před pěti lety jako malé kotě s maminkou a sourozenci. Byl adoptován dámou s velkými dcerami a problém nastal, když se na scéně objevil malý vnouček. Belzík s bratrem upadli do stresu a předvedli typické chování nespokojené kočky – začali čůrat kam neměli. Patrně brutálně žárlili a rozmísťováním pachových stop se snažili si obhájit své království. Nakonec byli nešťastní v rodině všichni a kocouři putovali zpět k nám do dočasky. Laskavá péče jedné ženy je srovnala zase do výchozí stavu – hodných domácích kocourů.

Pro Belzíka hledáme domov, kam bude moci jít se svým bratrem. Je to bytový kocour, který ocení klidné prostředí, zodpovědnou péči a mazlení.  Miluje pozornost svého člověka a nerad zůstává sám doma. Návštěvu dospělých kamarádů své dočasné paničky si dokázal užít. Bude šťastný tam, kde pro něj budou mít dostatek času a dostatek dospělých pečovatelů (řekla bych tak ve věku 10+).