Bublinka

Kategorie:

Narození: 11/2019
Město: Poděbrady
Pohlaví: kočka
Věková skupina: kotě

 

V mokré trávě odevzdaně ležel mokrý mourovatý hadříček. Když se k němu nálezce sklonil, postavil se urousaný tvoreček na pacičky a z posledních sil mu vylezl na botu a písknul. Byl sebrán a schován pod bundu.

Tvoreček je dvouměsíční holčička, ale jsou to jen kostičky a spousta chlupů. Když jí na veterinární klinice změřili teplotu, strnuli jsme. 33 °C!!!! Vyhublý, podchlazený drobeček s protékajícím průjmem ale nic nevzdával. Jeho očička jiskřila zájmem o svět. Moc chtěl žít.

Bublinka strávila vánoční svátky na veterinární klinice. Ačkoli ležela na vyhřívané podložce, její teplota se vyšplhala k normálu až po 3 dnech. Infuze jí pomohly nastartovat tělíčko k boji s těžkou infekcí v trávicím traktu a překonat důsledky silného začervení. Postupně nabírá síly. Nyní už sama papá a přestává se jí v nemocnici líbit. Bohužel množství škrkavek, které okupovaly maličké tělíčko, se zdá nekonečné.

Moc nás těší, že drobeček nezůstal venku. Ze srdce děkujeme všímavému mladíkovi, který chlupáčka zvedl a zachránil mu život.