Doktor Kája

Kategorie:

Narození: 2012
Město: Praha
Pohlaví: kocour
Věková skupina: dospělák

Na Káju se usmálo štěstí 10. ledna 2021!

Zhruba osmiletý Kája prožil celý život v areálu nemocnice na Karlově náměstí, kde se o něj návštěvníci i sestřičky dobře starali. Kromě provizorního příbytku a krmení mu předloni zařídili a zaplatili například ošetření zoubků.

Pacienti i personál měli místní kočičky rádi, ale Káju asi nejvíce, protože byl úžasný mazlík a lidem, kteří jej krmili, když na to měli čas, klidně dokázal usnout na klíně. Jenže v roce 2019 se vedení nemocnice rozhodlo, že tady kočky už nechce a tak jim místní krmičky postupně našli domovy.

Kájovi také, ale měl smůlu: v novém „domově“ jej zavřeli do jedné místnosti a kromě krmení za ním skoro nikdy nechodili. Takto na samotce strávil skoro dva měsíce! Byl opravdu nešťastný a dokonce přestával jíst. Naštěstí jedna z paní, které kočičky v nemocnice krmila, jej jednoho dne navštívila a zjistila, jaká je situace. Tak se Kája velmi rychle opět stěhoval, tentokrát do rodiny, která přišla o předchozího kocourka a rozhodně by zde nebyl o samotě. Jenže chudák kocourek za ty dva měsíce ztratil k lidem důvěru a v novém domově, kde je nyní skoro tři týdny je většinou zalezlý pod postelí a nechce komunikovat. Možná je to i tím, že mu zde něco vadí, ale to je těžko říci… Každopádně musí co nejdříve najít nový domov – místní jej už dále nechtějí, nemají trpělivost a přesun do útulku by pro něj byla asi konečná. Najde se někdo, kdo bude pomůže kocourkovi, který byl ještě nedávno největší mazel a kamarád, znovu získat důvěru k lidem?

Kája je kastrovaný, není očkovaný, ale očkování případně na vlastní náklady doplníme. Kája uvitá kromě bydlení v domě i výběh na zahradu, kam ale bude moci až po zabydlení se uvnitř – rozhodně si na stáří zaslouží i možnost usínat v teplé posteli.