Filip

Kategorie:

Narození: 8/2019
Město: Praha
Pohlaví: kocour
Věková skupina: dospělák

Filipovi je mladý. zdravý,  čistotný, kastrovaný a očkovaný kocour. Bohužel až příliš dlouhý čas strávil v depozitních prostorech, kde sice bylo jídlo, teplo, kočičí kamarádi i slušná „hmotná“ péče, ale málo kontaktu s lidmi a normálním prostředím lidské domácnosti. Od jara se zacvičuje v domácím depozitu, ale bohužel pokroky dělá jen malé. Nemá problém s kočičím ani psím kolektivem, zbožňuje pobyt na terase, ale vůči lidem si stále drží odstup. Občas se zapomene a „povolí“ blízký kontakt. Když má špatný den,  tváří se výhružně.
Přesto není zcela ztracený případ. Jeho obyčejnější, ale přístupnější sestra Lara, cestu k lidem i domov našla, tak doufáme, že se to zvládne i Filip.
Pokud můžete Filipovi prominout, že bude potřebovat svůj čas, než k vám najde cestu, pokud máte rozumně klidnou domácnost bez malých dětí, dejte Filipovi šanci.  Může bydlet v bytě, ale přístup ven a možnost volby v kontaktu s lidmi by mu možná prospěl. Určitě by ale předtím musel být důkladně zabydlen v rámci domu. Od dětství venku nebyl a je nutno si přiznat, že je to trouba.

 

Kontakt pro zájemce: zuzana@catky.cz