Lynx

Kategorie:

Narození: červen 2016
Město: Praha
Pohlaví: kocour
Věková skupina: dospělák

22.6.2021 rozhodli jsme se, že Lynxovi přece jen budeme hledat domov. Něco se změnilo a vypadá to, že si myslí, že je na něj u nás koček až moc. Začal se prosazovat a rád by dostal území pod svou kontrolu. Jeho ideální představa o domově je následující: klidné prostředí, člověk na mazlení (tedy samozřejmě až se on rozhodne), možnost běhat venku a navíc mladší kočičí kamarádka, kterou by mohl ochraňovat. Vždycky si u nás najde nějakou mladší holku. Ale myslíme si, že by mohl být i sám.

Lynxíka odchytili v jedné pražské firmě, kde se toulal sám – malý a bez mámy. K nám se dostal v červenci 2016. Chvíli mu trvalo než si zvykl na lidskou společnost a ještě déle trvalo než z něj byl zdravý a silný kocourek. Dlouho jsme se o něj báli, ale dobrá a dlouhodobá péče naší paní doktorky nakonec slavila úspěch. Z neduživého kotěte je nyní fešák a silák. Za poslední dobu hodně vyrostl. Má hedvábný krátký kožíšek, zajímavou barvu a bílé tlapky.

Lynx je pořád poněkud ostýchavý vůči novým lidem, ale když má jistotu známého prostředí a lidí, umí být pořádný mazlík. Má moc rád kočičí společnost a určitě není vhodný jako jediná kočka v domě. Má moc rád kočičí holky, vždy se k nim tulí a umývá jim uši, ale taky nikdy neodolá prohnat kočku, která dá najevo, že se ho bojí. Myslí si, že je to fakt dobrý fór.

Lynx je odčervený, očkovaný a kastrovaný.

Kdybyste mu chtěli dát šanci (je krásný, zdravý a umí být milý a hodný), napište mu mail (zuzana@catky.cz)