Metuzalém (Metík)

Kategorie:

Narození: ?
Město: Praha
Pohlaví: kocour
Věková skupina: dědek

Kocouří dědek Metuzalém si v našem depozitu na Stodůlkách válí šunky již nějaký ten čas. Žil na ulici u popelnic na kraji Prahy. Opelichaný, kostnatý s uslintanou tlamou. Jen koule měl pořádné. Žil na okraji kočičího pouličního společenství. Na jaře se na něj usmálo štěstí. Přistěhovali se noví lidé a všimli si, že kocour má problém. Začali ho krmit a vždycky dohlédli na to, aby kocourovi ostatní večeři nesežrali. Postupně mu začali podstrojovat kvalitní krmi, ale na vylepšení kocourova vzhledu a zdraví to nestačilo. V pátek před 14 dny „sklapla klec“ a kocour odjel na veterinu. Přišel o koule a všechny zbývající zuby. Měl příšerně zanícenou tlamu a muselo ho to pořádně bolet.  Podle toho jak se Metík chová, musel mít kdysi domov. Pořád je nedůvěřivý a ostražitý, ale určitě to není opravdový pouliční plašan.  Kocoura jsme dali zdravotně do pořádku, spravil se a jeho kožíšek vypadá pěkně. Má rád depozitní paničku. problém je však v tom, že se ukázalo, že není moc týmový typ. Prudí ostatní kocoury a bohužel i psa, což by se mu mohlo jednou ošklivě nevyplatit. Moc dobře ale vychází s koťaty a kočičími holkami.
Už to vypadalo, že našel domov, ale nakonec se po týdnu vrátil. Byl pořád schovaný a lidé mu nedokázali dát tolik času, kolik by byl potřeboval. Zatím zůstává Metík u nás, aby se zase srovnal. Vrátil se s pošramoceným sebevědomím a zažíváním.  Hledáme pro něj adoptivní páníčky, kteří podpoří jeho apetit a pomohou s financováním hotelových služeb, které u nás kocour užívá.

Pokud máte dostatek trpělivosti a slabost pro charismatické kocouří dědky, můžete Metíkový nabídnout domov. Není sice žádný mladík, ale je zdravý a může vám dělat společnost ještě dost dlouhý čas.

Kontakt pro zájemce: zuzana@catky.cz