Pankrác

Kategorie:

Narození: 6/2019
Město: Praha
Pohlaví: kocour
Věková skupina: puberťák – skoro dospělák

Pankrác našel domov 5.6.2020.

Kocourek PANKRÁC je asi roční mladík. Na konci ledna se ocitl na ulici a byl to celkem švihák. Postupně hubnul a začal být omšelý. Není divu – zjevně bytový kocour si na ulici moc neporadí a Pankrác měl štěstí, alespoň v tom, že objevil takzvané krmné místo.

Na začátku dubna se dostal k nám. Paní, která kvůli němu volala, říkala, že takového vídala sedět na okně v protějším paneláku a kocour se ocitl venku přibližně poté, co se z bytu odstěhoval starý pán. Kocour nebyl kastrovaný, páchl jako tchoř a byl špinavý a blechatý až hanba. Zvládl kastraci, odblešení, první odčervení. Pak na něj přišla rýma, ale teď už je fit. Čeká ho očkování.

Pankrác je dobře vychovaný, drobný, milý, čiperný a upovídaný – velmi velmi upovídaný  kocourek. Dokáže komentovat i to jak se obrací z boku na bok. Zejména v noci je to velmi žádaná informace. Velkého kocoura, který s ním bydlí v depozitu se nebojí. Rád se s ním prohání. Když má chuť, přijde se nechat pochovat a podrbat. Dokáže na klíně i usnout. Baští zejména kapsičky a konzervičky.

Hledá domov, kde bude mít komu vyprávět a bude o něj zodpovědně postaráno. Lepší a hlavně spolehlivější než byl ten původní. Uvítá i kočičího kamaráda či kamarádku.