Pierre de Peyrac

Kategorie:

Narození: 2015
Město: Poděbrady
Pohlaví: kocour
Věková skupina: dospělý

Pierre má podobně těžký osud jako dávný filmový hrdina, tak dostal také přídomek z Peyracu.

Pierra srazilo auto. Zraněný kocour se více než týden pohyboval ve své lokalitě v Týnci nad Labem. Přední packu tahal za sebou, levou stranu hlavy tvořil jen krvavý koláč, oko nebylo vidět. Paní z Týnce se ho týden pokoušela chytit, než ho hlad donutil vstoupit do přepravky s jídlem.

Pierre byl vyhublý, těžce dehydratovaný, přední packa byla odumřelá, levá část hlavy skalpovaná a těžce infikovaná.

Pacička musela být amputována, levé oko je nenapravitelně poškozené. Největší starost nám i Pierrovi dělala a vlastně stále ještě dělá rána na hlavě, špatně se hojí.  A když se zahodí, Pierre si ji stejně škrábe až si ji rozškrábe. Tak jsme se vrátili k límci. Pierrovi už límec ani nevadí. Za půl roku, co ho nosí, mu už přestal vadit.

Nyní je Pierre blahobytný pan kocour. Přes mohutné panděro a jen 3 nohy dokáže být rychlý jako blesk. Zvlášť, když je v dohledu nějaká kočka, kterou by mohl prohnat. Třínohý veterán je postrachem všech šelem na kočičí základně. Musí mít vlastní pokoj. Když se objeví ve společných prostorech, nastává všeobecné zděšení a úprk. K lidem je ale Pierre hodný, přítulný, kamarádský. Byl by skvělým, originálním kamarádem v domácnosti bez dalších koček (a raději i psů).