Selma

Kategorie:

Narození: 10/2019
Město: Poděbrady
Pohlaví: kočka
Věková skupina: dospělá

V lese u Poděbrad se objevila krabice a kolem ní se pohybovaly 3 zmatené kočky. Když jsme do lesa přijeli, byla tam už jen krabice.

Kolegyně Zdena s manželem věnovaly desítky hodin času a spoustu energie hledání šelmiček vyvezených do lesa, ale podařilo se chytit jen jednu z nich.

Na krabici, ve které byly kočky přivezeny, byla adresa a telefon. Dlouho jsme si říkaly, že je nesmysl, aby pachatel na místě činu nechal svoje kompletní nacionále, ale pak jsme na uvedené číslo zavolali….a bylo to tak.

Paní nám celkem bezelstně sdělila, že má doma ještě další zubožené kočky. Okamžitě jsme tam jely. Paní nám přinesla dvě ulepené rozcuchané kočičí holky, maminku s dcerou. Maminka prý už brzo umře. Dcerušce bylo tak 5 měsíců a čekala koťata. Obě byly jen kostřičky ve vypelichaných kožíšcích. Okamžitě jsme jely na veterinární kliniku a holky byly hospitalizovány. Koťátko Selma o své potomky přišla. Nad maminkou Annelee pan doktor vrtěl hlavou…ale uzdravila se.

Selma s mamkou jsou nerozlučná dvojice. Holky nejsou žádná ořezávátka. Hlavně na kocoury mají pifku. Zabraly si teritorium v podkroví kočičí základny, dokázaly z něj vystěhovat všechny ostatní kočky a svoje území si uhájily celé léto. S podzimem se naši kočičí klienti začali stěhovat ze zahrady do domu, tak jsem Selmu a Annelee požádala, jestli by se k nim pár koček nemohlo přistěhovat. Vyhověly mi. Lidi mají totiž moc rády.