Vlastík

Kategorie:

Narození: 2019
Město: Praha
Pohlaví: kocour
Věková skupina: dospělák

Vlastík našel nový domov 20.června 2022.

Vlastíka daroval někdo staré paní, když byl ještě kotě. Přes všechnu snahu dámy v letech, aktivnímu mladému kocourovi takový život „nestačil“. Po dohodě s jeho paničkou mu proto hledáme domov.  Jeho panička je skvělá paní –  výměnou poskytla domov dvěma starším klidným kocourům, kteří na tomto světě zůstali sami.

Vlastík teď bydlí v dočasné péči u paní, která má svého kocoura a jako benefit zasíťovaný balkon. Ukázalo se, že Vlastík je „kocour-vejškař“. Když může, pobývá na nejvyšších místech bytu, na skříni, na knihovně. Umí obejít kus pokoje, aniž by vůbec slezl dolů. Stejně tak miluje pobyt na balkoně nebo i na okně. Sleduje ptáky a zajímá ho vše, co je v okolí k vidění. Vychází i s kocourem, ráno pořádají pravidelné rozhovory a pak si zase jdou každý po svém.

Vlastíkovi hledáme domov, kde bude mít dostatečný program a kde vyjdou vstříc jeho touze po pobytu ve výškách. Rodina s většími dětmi, které ho budou respektovat by mohla být to pravé. Nejspíš by mohli mít i psa (jako koťátko měl možnost s jedním menším potkávat). Příležitostí k výběhu na zahradu by Vlastík nejspíš také nepohrdl, ale je třeba vzít v úvahu, že zatím to zná jen v bytě.