Co byste měli vědět předem, když chcete adoptovat kotě nebo kočičího puberťákaKoťata v naší péči často neměla jednoduchý začátek života. Přijdou k nám zanedbaná či nemocná nebo se narodí opuštěným kočkám. Jsou malá a křehká.
Investujeme náš čas a prostředky spolku, aby z nich byla spokojená a zdravá koťata. Koťata odčervujeme, očkujeme a krmíme kvalitním krmivem.
Žijí v domácí péči dobrovolníků a jsou vychovávána jako domácí kočky.
Nejsme proti tomu, aby v budoucnu chodila i ven, pokud je u vás vhodné a bezpečné prostředí. Jako výhradně venkovní kočky se však naše koťata nehodí a takové adopce nepodporujeme.

Koťatům se nejlépe daří, když mají kamaráda! Koťata od nás jsou obvykle adoptována jako páry. Adopci jednoho kotěte vždy velmi zvažujeme a obvykle je dáváme jen do domácností, které již mají alespoň jednu kočku.
Koťata a mladé kočky potřebují společnost – zvířecího kamaráda se, kterým si mohou hrát a ke kterému se mohou přitulit, když odpočívají. Uvědomte si, že pocházejí z početných rodin, u nás mají kamarády a nejednou jsou sami. I když se budete snažit sebevíc a celý den jste doma, tohle jim nedokážete nahradit. Osamělost a nuda vedou k nežádoucímu chování a někdy i zdravotním problémům způsobeným stresem.
Nejvíc neúspěšných adopcí, kdy majitelé kočku vrátí často po prvním dni, jsou případy, kdy lidé trvali jen na jednom kotěti.

Pokud si přejete mít jen jednu kočku, vyberte si takovou, které to vyhovuje. Nejčastěji roli jedináčka a vládce domácnosti ocení dospělé kočky.

Prosím, nepište nám z rozmaru! Jsme tým dobrovolníků, všichni chodíme normálně do práce a kočkám a koťatům můžeme věnovat jen náš volný čas. Buďte prosím ohleduplní a pište nám až v případě, že jste si jisti, že jste připraveni a schopni adoptovat.
Pokud máte o adopci koťat opravdu zájem, napište nám o sobě víc a pošlete telefonní kontakt, abychom s vámi mohli jednoduše komunikovat a domlouvat další kroky.
Nikdo z dobrovolníků nemá tolik času, aby jej trávil zdlouhavým dopisováním či posíláním fotek. Mail či FB zpráva je jen první krok, ale ostatní s vámi chceme řešit osobně.

Nejsme prodejna koček. Hledáme kočkám rodiny, kde se jim bude dobře dařit, protože jen tak budou opravdu spokojení i jejich noví lidé. Proto také poskytujeme novým rodinám „našich koček“ následný servis. Zajímáme se, jak se vaši noví kočičí kamarádi u vás zabydleli a zda je všechno jak má být. Jsme připraveni pomoci vám radou, konzultací a je-li to v našich silách, i pomocí.
Našim přáním, aby adopce dopadla co nejlépe pro obě strany. Jen tak budete se svými kočičími kamarády šťastní.