Filio

Kategorie:

Narození: 2020
Město: Poděbrady
Pohlaví: kocour

Filio běhal v Bobnicích kolem školy a loudil na dětech svačinu. Zadní packu měl podivně zkroucenou. Bobničtí mysleli, že je to čerstvé zranění, tak zavolali, abychom se o kocoura postarali.

Na veterině se ukázalo, že zranění je staré, že polámané kosti špatně srostly.

Filio absolvoval náročnou ortopedickou operaci na VETcentru v Praze.
Operace byla opravdu komplikovaná. MVDr. Duchek je věhlasný ortoped a jeho věhlas je podložen zázraky, které dokáže při napravování polámaných pacek všech druhů udělat.
Filo zranění utrpěl jako koťátko. Měl zlomenou holenní a patní kost. V důsledku zranění holenní kost přestala růst. Rovnoběžná kost lýtková rostla normálně, takže vytvořila luk podél holenní kosti. Část zraněné kosti trčela šikmo a bránila Filiovi natáhnout nohu.
Pan doktor trčící kost seřízl a vytvořil z ní štěp, pomocí kterého prodloužil holenní kost. Po prodloužení holenní kosti se lýtková kost uvolnila do správné polohy a Filiova deformovaná packa se narovnala. Tato poloha byla zafixována titanovou destičkou a upevněna šrouby!!!

Filio běhá, skáče bez jakéhokoli omezení. Je to drobný sporý kocour, ale sebevědomí z něho sálá na dálku. Velcí tlustí kocouři, dvakrát větší než on, před ním ustupují, někdy dokonce velmi rychle. Filio je nyní spolehlivým strážcem kuchyně. Vůbec netoužím po tom, aby se po kuchyňské lince producírovaly šelmy. Dlouho jsem nevěděla, jak jim v tom zabránit…nyní stačí Filio ve dveřích kuchyně a všichni berou zpátečku.
Dospělé kočky Filio v nejlepším případě přehlíží, ale 2 měsíce se vzorně staral o smečku koťat. A lidi, lidi má Filio moc rád.