Kamil

Kategorie:

Narození: říjen 2022
Město: Poděbrady
Pohlaví: kocour

V mrazivých únorových dnech Kamila někdo vyhodil k poděbradským jezerům, kde v zimě obvykle nepotkáš živou duši, natož něco k jídlu. Naděje na přežití tam byly minimální. Když se objevila záchrana v podobě lidí venčících psa, musel se Kamil hodně snažit, aby byl zachráněn… Utíkal za lidmi, co mu pacičky stačily, nenechal se odbýt, když ho tam chtěli nechat.

Kamil se nastěhoval k nám. Byl v bezpečí, teple, měl dost jídla…a trápení nebyl konec. Kocourek těžce dýchal. Na rentgenovém snímku připomínaly jeho plíce hustou mlhovinu. Museli jsme s Kamilem objet několik veterinářů, než se našla účinná léčba. Kamil měl plíce masivně napadené plicnivkami. Zřejmě je získal už od maminky placentou, protože za 6 měsíců Kamilova života okupovaly plíce takřka beze zbytku.

Při týdenním pobytu na veterině v Lužci nad Cidlinou se Kamil vrátil do života. Následovalo několik týdnů užívání antibiotik, laserové terapie a nyní je Kamil bez jakýchkoli léků. Uzdravení plic bude trvat možná ještě několik měsíců. Možná nebude nikdy dokonalé, ale na Kamilovi byste žádný problém nepoznali. Běhá, šplhá, hraje si…možná se trochu rychleji unaví, ale je to skvělý statečný kocour. I když mu bylo hodně špatně, nepřestával mít zájem o svět, jídlo a hlazení.

Kdyby se někdo do Kamila zamiloval, může ho adoptovat. Kocourek nepotřebuje žádnou zvláštní péči a nový domov by mu určitě poskytl infekčně bezpečnější prostředí než útulek.