Mojžíš

Kategorie:

Narození: 2017
Město: Praha
Pohlaví: kocour
Věková skupina: dospělák

Mojžíš zahájil svou druhou šanci v pondělí 1. března 2021.
Mojžíš hledá domov a druhou šanci na opravdu spokojený život. Hledá někoho, kdo mu pomůže najít důvěru a sebejistotu v roli domácího kocoura.
Bohužel na začátku svého života nepoznal nic pěkného, ani nic z toho, jak žije opravdový domácí kocour. Spolu s bratry žil v obrovské prázdné místnosti bez jakéhokoli smysluplného kontaktu s člověkem a rozumné příležitosti nějak zaplnit svůj život. Dopadlo to tak, že kocouři si krátili čas rvačkami a vzájemným „vypruzováním“. Dostali se do depozita a postupně našli domov. 2 bratrům to vyšlo na první dobrou, ale Mojžíš a jeho nová rodina k sobě za celý rok neuměli najít cestu, i když snaha byla minimálně na straně lidí.
Kocour žije v bytě jako poustevník, lidem se vyhýbá a jeho život je jaksi prázdný a nijaký. Teď do domácnosti přibyla menší kočičí slečna. Mojžíš se o ní zajímá, ale poněkud buranským a neumělým způsobem a výsledkem je, že třikrát menší kočička se ho bojí.
Nejsme si jisti, co je to pravé prostředí pro Mojžíše. Asi bude nejvíc záležet na osobnosti páníčka, jeho vyzrálosti a chuti podat kocouřímu deprivantovi pomocnou ruku.
Jinak je Mojžíš zdravý, čistotný a v bytě vzorný. Po taťkovi je šlechtic, byl to turecký angora s PP.